Tarło bojownika- Kilka wskazówek
Komentarze: 7
Przygotowanie Akwaria Tarliskowego.
Na sam poczatek będziecie musieli się dokładnie zastanowic czy napewno chcecie rozmnożyc bojownika. Najtrzęszcze problemy to jest Wykarmienie narybku. Dzisiaj dam wam kilka wskazówek jak przygotowac się do tarła.
Musicie przygotowac akwarium od 20-30 l. większego akwaria nie polecam ponieważ będzie problem z wykarmieniem narybku.
Do akwa Wlewacie od 7-10 cm Wody odstanej.
Pamiętajcie że w akwa musi byc temperatura średnio 25-28,5 *C.
Gdy macie juz akwa dodajecie tam np. zakrywke od słoika ponieważ to ułatwi samcowi zbudowac gniazdo (pijana ze śliny samca, samice czsami równiez budują gniazda, więc nie bójcie się i nie usuwajcie gniazda z akwa).
Najpierw do akwa wpuszczacie samca a następnie samice umieszczacie w izolatce, czyli nk literatce z woda do połowy i wkładacie do akwa z samcem.
pamietajcie aby w akwa tarliskowym nie było żwirku pooniewaz to utrudni samcowi w poszukiwaniu ikry i umieszczeniu w gnieździe.
Zaloty:
A więc Gdy wpuszczacie samice to samiec wydobywa na niej agresie dziobiąc ją po płetwach, Jeżeli jest wam szkoda obgryzanej samicy to jej nie rozmnażajcie albo poprostu niepatrzcie sie na to co dzieje się w akwarium Tarliskowym.
Gdy samica będzie miała ochote oddac się w płetwy samca podpłynie do gniazda i samiec ją owinie wokół płetwą i kilka zapołodnionych ziarenek zapada się nadół następnie samiec wdmuchuje je do gniazda. Taką sytuacja tulenia samicy będzie powtarzana od kilku do kilkunastu razu. Samica na 1 tarle może wypuścic od 60-500 ikry jajeczek.
Jeżeli samica nie będzie miała w sobie ikry samiec zacznie ją dziobac poniewaz bedzie bronił gniazda, wiec samizke nalezy odizolowac do innego zbiornika ponieważ może ją jeszcze zarbic. Ikrę polewamy AKRYFLAWINA aby nie zgniła, Akryflawina kosztuje w sklepach od 5-6 zł.
stroszyć skrzela na samice i ja dziobał to co zrobić.
Dodaj komentarz